korvpallikool

U16 meeskond võitis Cesises EYBLi etapi.

28. kuni 30. Novembril toimus  Lätis, Cesises European Youth Basketball League (EYBL) I divisjoni  1. etapp. Eesti meeskonnad kuuluvad selles sarjas Põhja regiooni ja võtavad põhiturniiril , 16 tiimi konkurentsis mõõtu  Leedu, Läti, Ukraina, Gruusia, Soome, Norra ja Rootsi meeskondadelt. I divisjonis ehk kõrgeimal tasemel, esindavad Eestit Audentese SK, Tartu Ülikooli ja Reinar Halliku Korvpallikooli meeskonnad. Võistlussüsteem näeb ette, et põhiturniiril mängivad kõik kõigiga ühe korra läbi ja selleks peetakse kokku 3 turniiri. Lisaks äsjalõppenud Cesise turniirile, millisega paralleelselt mängiti turniir ka Vilniuses, toimuvad Eesti meeskondade osalusel etapid ka jaanuaris Tallinnas ja märtsis Tartus. Kõik meeskonnad peavad 3 päeva jooksul 5 mängu. Cesise etapil kohtusid Eesti tiimid  nelja Läti meeskonnaga ja lisaks peeti üks mäng ka, kas siis mõne Eesti võistkonnaga või meiega samasse nö” potti” kuuluvate norrakatega Oslo Bolerist. Lätit esindavad sel hooajal EYBLi kõrgeimas divisjonis  Riia DSN, Cesis, Valmiera BVBS(vendade Bertansite akadeemia) ja Ridzene.

RHKK meeskond alustas turniiri reede varahommikul Valmiera Bertansite akadeemia vastu ja lõppskooriks vormistati kindel 59:42 võit.  Maksvusele pääses meie meeskonna kaitsesurve, mida võimaldas edukalt kogu mängu jooksul, avaldada meie ühtlane koosseis ja pikem pink.(Peatreener oli meil ka pikem)

Pärastlõunases kohtumises oli vastaseks kodumeeskond Cesis. Veel möödunud aastal, tuli meil neilt samas sarjas, kaotus vastu võtta, seekord aga suutsime kogu mängu jooksul hoida initsiatiivi  ja turvalist u 10 punktist vahet. Lõpu eel  läks mäng siiski pinevaks ja Cesisis suutis vahe vähendada 1 punkti peale, kuid otsustavatel vabavisetel oli kindel, meie viimane täiendus, Remi Andero Rumm, kes võttis ründelaua ja teenis otsustavad vabavisked. Lõppskooriks  69:65 RHKK le.

Laupäevahommikune mäng, kujunes kahe esimese päeva kaotuseta läbinud meeskonna -Riia DSN ja RHKK esituses tõeliseks thrilleriks, mille käigus selgitati sisuliselt ka turniiri võitja. Kuni 2 veerandaja keskpaigani oli mäng punkt punktis ja tablool valdavalt viigseis. Siis õnnestus RHKKl tabada mitu olulist kolmepunktiviset järjest ja parimal juhul rebiti ette lausa 13 punktiga(Riia DSN suurim edu oli mängu algul 6 punktiline)vahe püsis 6 ja 10 punkti vahemikus, kuni lõpuni jäi 2 ja pool minutit (EYBLis on mänguaeg u16l 4 x 8 min)Lätlased algatasid marulise lõpuspurdi ja läksid 26 sekundit enne mängu lõppu kaugviskest juhtima 58:57. Järgneval rünnakul tehti aga viga Rummile, kes ka seekord oli vabavisetel täpne ja viis RHKK 59:58 ette. Seejärel vilistati Karel Pärnpuule kaitseolukorras ebasportlik viga(lõpuni oli 4 sekundit) Lätlased tabasid 1 vabaviske ning viigiseisult sooritas Pärnpuu vaheltlõike ja talle tehti viga. Karel tabas kahest vabakast ühe ja lätlaste lootusetu kolmeseüritus  enam edu ei toonud. Mänguvõit 60:59 RHKKle! Lauavõitluse kaotasime pikematele lätlastele 35:22, kuid samas sundisime vastased 24le pallikaotusele. Raske, kuid turniiri edasist kulgu silmas pidades, väga väärtuslik võit. Kohalike spetsialistide hinnangul, peaks DSN sel aastal Läti mv kindlalt võitma.

Õhtuses teises mängus oli vastaseks Läti tiimidest ehk nõrgim-Ridzene esindus. Kontrollisime mängu avavilest peale, jagasime mänguaega ühtlaselt ja vormistasime lõpuks mänguvõidu seisuga 54:48. Ülejäänud kohtumised lõppesid RHKK jaoks soodsalt ja nii oli selge juba enne pühapäevast mängu Audentese vastu, et esikoht on meie.

Mängule, sel etapil mitte kõige tugevama koosseisuga, osalenud Aude, vastu mindi  kindlate võiduplaanidega. Mängujuhtide puudumise all kannatava vastasmeeskonna elu tehti kibedaks, sunniti nad 28 le pallikaotusele ja 3 veerandaja keskpaigast alates, vahetasid mõlemad meeskonnad põhimehed välja ning RHKK tüüris mängu kindla 82:49 võiduni.

Etapil esikoha saavutanud meeskonda kuulusid : Joonas Puur(7), Arys Irval(8), Karel Pärnpuu(10), Erik Ernst Edovald(12), Andries Kivimägi (19), Jordan Puur (23), Remi Andero Rumm (32), Willem Allik (33), Pavel Puhtejev(34), Roman Avdejev (35), Hendrik Jaak Pertel(38) ja  Jako Link(77)

Turniiri MVP valiti Karel Pärnpuu ja All Stari lisaks Karelile ka Erik Ernst Edovald.

Turniiri kolmas koht kuulus Riia DSN järel Tartu Ülikooli meeskonnale (omavahelise mängu kaotas Tartu 54:64)

Järgmine EYBLi etapp meie meeskonna osavõtul toimub 13. Kuni 15.jaanuar Tallinnas.

Jaga seda postitust

Facebook
Twitter
Email